Lato w Łodzi dla dzieci

Przed naszymi dziećmi dwa miesiące upragnionej wolności. Pytanie, które spędza sen z powiek wielu rodzicom to, co robić i jak zaplanować ten czas? Niepotrzebnie!

W tym miejscu przedstawię kilka pomysłów na letni wypoczynek w mieście, dzięki którym dziecko nie będzie się nudziło i w ciekawy sposób spożytkuje swój wolny czas. Myślę, że spośród tych propozycji każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Wakacyjne wyjazdy z dziećmi kojarzą nam się najczęściej z leżeniem na plaży, odwiedzaniem placów zabaw i chodzeniem pomiędzy sztucznymi dinozaurami i karuzelami. Czy można jakoś inaczej? A może kontakt z kulturą? Każde większe miasto ma przygotowany wakacyjny pakiet propozycji kulturalnych dla dzieci.

W Łodzi Muzeum Animacji Se-Ma-For zaprasza przez całe lato na zajęcia z animacji, gry strategiczne oraz pokazy filmowe. Nikomu chyba nie trzeba przypominać, czym zajmuje się i z czego jest znany Se-Ma-For. Kto zna Reksia, Misia Uszatka czy Pingwina Pik-Poka ten wie, że te bajki i wiele innych powstało właśnie w tym studiu animacji. Ciekawostką jest, że muzeum odeszło od tradycyjnego pokazywania eksponatów na rzecz prezentowania procesu powstawania animacji za pomocą wystaw, projektów multimedialnych, warsztatów i innych aktywności. Kto lubi nowe wyzwania, powinien wybrać się do Se-Ma-Fora i wziąć udział w niezwykłej, animowanej przygodzie!!!

lato2

Poleski Ośrodek Sztuki zaprasza dzieci w wieku od 7-12 lat na Eko-Magiczne wakacje . Wszystkie dzieci, które interesują się tematyką szeroko rozumianej ekologii na pewno powinny wziąć udział w tych spotkaniach. Ośrodek Sztuki zaprasza nie tylko na warsztaty plastyczne, ogrodnicze i ekologiczne, ale ciekawe wycieczki np. do gospodarstwa agroturystycznego i akcje społeczne, które mają za zadanie wyzwolić twórcze myślenie o szeroko rozumianej ekologii. Ciekawostką jest fakt, iż w trakcie trwania tych spotkań  będzie kręcony film zaprezentowany na zakończenie projektu. Wszyscy miłośnicy ekologii łączcie się i przybywajcie do Poleskiego Ośrodka Sztuki!!!

lato1

Lato to doskonały czas na zabawę! Gdy robiło się ciepło, dzieci Herbstów całe dni spędzały w ogrodzie. W czasie zajęć dowiemy się, w co mogły się bawić: zagramy wspólnie w krokieta i w ciuciubabkę oraz zaprojektujemy wymarzone domki dla lalek.

Tak zachęca Nas Muzeum Pałacu Herbsta na sobotnie warsztaty rodzinne z cyklu Podróże z Anną Marią.  Nawiązują one do przygotowanej przez MPH książki dla dzieci Podróże z Anną Marią autorstwa Doroty Berbelskiej i Magdaleny Michalskiej-Szałackiej. Jest to pierwsze tego rodzaju wydawnictwo muzealne skierowane do małych odbiorców – dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Narratorką Podróży… jest Anna Maria – najmłodsze dziecko Matyldy i Edwarda Herbstów. Publikacja w niekonwencjonalny sposób zapoznaje czytelników z dziejami Łodzi, Księżego Młyna, rodziny Herbstów i ich pałacu. Wszystkich zainteresowanych odkrywaniem historii połączonej z super zabawą zapraszam na Ogrodowe Harce do Muzeum Pałacu Herbsta.

lato

 

 

Mogą cię zainteresować...