Wakacyjny poradnik: nauka w plenerze cz.1

Idzie lato!!! Czas swobody, relaksu i odpoczynku, a przede wszystkim fajnych przygód i przeżyć. To czas, kiedy możemy cieszyć się sobą, z dziećmi poznawać nowe miejsca i ludzi. Warto więc zrobić wszystko, aby te wakacje były tymi najwspanialszymi dla nas i dla całej rodziny. W dzisiejszym wpisie chciałabym przedstawić Wam kilka fajnych pomysłów na spędzenie letnich dni w miejscach gdzie dobra zabawa łączy się z nauką, doświadczeniem i poznawaniem nowych rzeczy. Jeśli chcecie, aby te wakacje były pełne wrażeń wybierzcie się z dzieckiem do licznie rozsianych po naszym kraju parków edukacyjnych. Zapewnią one nie tylko ciekawe doświadczenia, spotkania z wielkimi dinozaurami, ale przede wszystkim moc zabawy i przygody.

Hasło „park naukowy” dla większości z nas kojarzy się z… dinozaurami. Nie ma chyba osoby, która by nie słyszała lub nie była w takim miejscu. Patrząc na rozwój parków nauki w Polsce, możemy zaobserwować, że od lat to właśnie dinozaury rządzą umysłami dziecięcymi. W tym miejscu chciałabym przedstawić Wam kilka ciekawych obiektów, gdzie panują wielkie gady. 🙂

JURAPARKI

Najbardziej rozbudowanym jest JuraPark Krasiejów, położony w pobliżu Opola. Spotkamy tam naturalnej wielkości figury blisko 200 dinozaurów, wykonane z ogromną dbałością o szczegóły i zgodnie z najnowszą wiedzą paleontologiczną. W Europie to największe skupisko tych gadów, a obejrzenie go zajmuje około dwóch godzin. Aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić to zwiedzanie, jest także możliwość usłyszenia tych gadów. I to nie chodzi o jakieś zmyślone, złowrogie odgłosy, ale o dźwięki odtworzone na podstawie poważnych prac badawczych. Kolejnym, bardzo ciekawym punktem naszej wycieczki jest muzeum ewolucji człowieka, gdzie za pomocą technik multimedialnych możemy prześledzić ewolucję naszego gatunku. Na koniec, dzieciom wyczerpanym wędrówką śladami dinozaurów świetnie zrobią ulubione wakacyjne rozrywki typu zjeżdżalnia wodna i kąpiele.

Drugim obiektem godnym polecenia jest JuraPark Bałtów o wielkości 3,5 ha, na terenie którego znajduje się ponad 100 modeli wielkich gadów. Dla dzieci dużą frajdą jest tamtejszy zwierzyniec, w którym na dużym obszarze żyje na wolności blisko 400 zwierząt takich jak żubry, lamy, wielbłądy, alpaki, muflony, jaki i emu. Ciekawostką jest, że teren zwierzyńca zwiedza się autobusem w towarzystwie przewodnika, który opowiada o tych zwierzętach. Na tym nie kończą się atrakcje tego juraparku. Dla gości przygotowana jest także wioska czarownic, park rozrywki, kino 5D i atrakcje wodne, m.in. spływy kajakowe.

„Odkryj świat sprzed milionów lat. Stań oko w oko z dinozaurami”… tak zachęca Nas JuraPark w Solcu Kujawskim. W ofercie tego obiektu, możemy znaleźć wędrówkę przez erę mezozoiczną czyli erę dinozaurów, a także zwiedzanie Muzeum Ziemi posiadające jedną z największych kolekcji skamieniałości w Polsce. Tysiące atrakcyjnie wyeksponowanych okazów reprezentujących najciekawsze 500 mln lat życia na Ziemi. Na terenie tego obiektu warto także zobaczyć Park Owadów. Modele, które można tam obejrzeć wspierają wyobraźnię i są doskonałą pomocą naukową dla dzieci i młodzieży. Ich wielki format pozwala najmłodszym oswoić się ze światem owadów. Przewodnik opowiada o podstawowych ich cechach oraz rozwiązuje zagadkę, dlaczego owady w wyniku ewolucji nie osiągnęły wielkich rozmiarów.

juraparkjurapark2

jurapark3 jurapark4

Mogą cię zainteresować...