Warsztaty dla dzieci na Fotofestiwalu Kids w Łodzi

1 czerwca na terenie Art Inkubatora w Łodzi odbyło się uroczyste otwarcie Fotofestiwalu dla najmłodszych.  W programie wiele ciekawych propozycji, m.in : bawialnia ze studiem fotograficznym, warsztaty fotograficzne dla dzieci i rodziców, oprowadzania po wystawach dla dzieci. Chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj dalej.

Fotofestiwal jest jedną z najważniejszych imprez fotograficznych w naszej części Europy. Fundacja Edukacji Wizualnej i Miasto Łódź od lat zapraszają fotografów z całego świata, by zaprezentowali swoje prace na wystawach, odwiedzanych przez tysiące widzów. Na Fotofestiwalu zwiedzający poznają najciekawsze zjawiska we współczesnej fotografii, fotografowie poszerzają swoją wiedzę na warsztatach i przeglądzie portfolio.

W tym roku Fotofestiwal zaprosił artystów, którzy używają fikcji do komentowania tego co tu i teraz. Twórcy wciągną widza w grę, w której granice między tym co realne i nierealne przestają być oczywiste. Widzowie zmierzą się z wymyślonymi  rzeczywistościami, dziwacznymi i nieprawdopodobnymi światami. Zostaną wciągnięci w grę, w której rozstaną się z bierną rolą obserwatorów. Artyści zaproszeni do programu “Dasz wiarę? / Can you Imagine?” mówią: nie wierz fotografii, pytaj, patrz uważnie.

Dzieci też się nie będą nudzić. Organizatorzy zapewnili mnóstwo atrakcji i warsztatów dla Naszych milusińskich.

Fotofestiwal Kids to przede wszystkim : warsztaty fotograficzne, na których dzieci nauczą się, jak robić i jak oglądać zdjęcia; oprowadzania po wystawach przygotowane specjalnie dla najmłodszych; bawialnia z kącikiem fotograficznym i czytelnią, wyposażona w bezpieczne zabawki, gdzie rodzice pod opieką będą mogli zostawić dzieci i wziąć udział w fotofestiwalowych wydarzeniach; bawialnia na świeżym powietrzu z piaskownicą i leżakami. Do tego księgarnia małe książki, oferująca szeroki wybór literatury dla najmłodszych!

Dadalo również spróbuje zmierzyć się z pytaniami :  „Jaką moc posiada fotografia?”, ” Jakich sztuczek używają fotografowie, aby zrobić ciekawe zdjęcie?” i „Kto to taki- fotograf?” .  Wspólnie z uczestnikami naszych warsztatów spróbujemy stworzyć świat superbohaterów.  Przeżyjemy fantastyczną przygodę, w trakcie której odkryjemy i rozwiniemy swoje super moce: siłę kreatywności i wyobraźni. Inspiracją do naszych działań będą superbohaterowie Fotofestiwalu.

Podczas warsztatów uczestnicy przygotują własne maski, tarcze i elementy stroju. Przepustką do magicznego świata będzie wykonanie identyfikatorów z własnych linii papilarnych. Wspólnie będziemy czarować z barwnej plamy i tworzyć niesamowite fotokolaże. Będziemy szukać, dociekać i tworzyć a nowych umiejętności nauczymy się poprzez wspaniałą zabawę.

Na koniec warsztatów czeka Nas sesja fotograficzna naszych osiągnięć, która będzie świetną pamiątką na lata i wspomnieniem fajnych chwil. Relacja z warsztatów pojawi się w kolejnym wpisie. Zaglądajcie !

Mogą cię zainteresować...