Kalendarze adwentowe- świąteczne warsztaty dla dzieci

kalendarz adwentowy

Odliczaj do Świąt Bożego Narodzenia, korzystając z kalendarza adwentowego, który Ty i Twoje dziecko możecie zrobić własnoręcznie. Ze wszystkich możliwych ozdób świątecznych, zrobienie ręcznie wykonanego kalendarza adwentowego jest idealnym projektem dla miłośników rzemiosła i miłej rodzinnej działalności. Możesz użyć papierowych toreb, pudełek, tektury z recyklingu, kopert, słoików … i malować je w neutralnych lub żywych kolorach w zależności od gustu. Możliwości są nieskończone! Jedną z nich przedstawiam w dzisiejszym wpisie. 

Nie możemy uwierzyć, że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia! A Boże Narodzenie to mnóstwo okazji do rzemiosła dla całej rodziny.

Jednym z naszych ulubionych świątecznych rzemiosł są kalendarze adwentowe DIY. Istnieje wiele takich kalendarzy, które można kupić, ale zawsze jest tak przyjemnie stworzyć własne. Poza tym odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia z małymi codziennymi niespodziankami jest tak ekscytujące, szczególnie dla dzieci.

Jeśli planujecie stworzyć kalendarz adwentowy w tym roku, już nadszedł czas, aby zacząć o tym myśleć. Kalendarze adwentowe DIY są proste, tanie i zabawne. Dadalo zachęca do wspólnej zabawy.

My na warsztatach zrobiliśmy kalendarz adwentowy z reniferem w roli głównej. Fajny pomysł. Każdy dzieciak byłby bardzo podekscytowany tym kalendarzem adwentowym i na szczęście nie jest trudno go zrobić. Zadaniem każdego dziecka było ozdobić renifera bombkami, a do wypełniania dni kalendarza przygotowaliśmy rysunki i naklejki o tematyce świątecznej.

Co włożyć do kalendarza adwentowego?

Jeśli już zrobiliście swój kalendarz adwentowy to przedstawie Wam jeszcze kilka fajnych pomysłów co do niego można włożyć, jakie zadania wymyśleć.  Zapraszam!

 1. Wszelakiej maści słodkości

Cukierki, czekoladki, żelki… to najprostszy i najpopularniejszy sposób na wypełnianie kalendarzowych skrytek. Nie potrzebujecie tutaj mojej pomocy. Dla każdego coś pysznego 🙂

 1. Zadania do kalendarza adwentowego

Do kalendarza możemy również wsadzić karteczki z zadaniami dla dzieci. Mogą to być zadania najróżniejszego typu od zrobienia 10 przysiadów, po upieczenie świątecznych ciasteczek, do dobrego uczynku wobec innej osoby.

 1. Drobne upominki

Oprócz cukierków można włożyć do środka drobne upominki. Moje propozycje to takie bardzo małe, żeby można je było włożyć do bardzo małego pudełeczka lub koperty.

 • fajna gumka do ścierania, temperówka, kolorowe taśmy ozdobne, ozdobne nożyczki, plastelina, małe mazaki, kredki
 • małe, drewniane ozdoby na choinkę,
 • zestaw naklejek dla dzieci, naklejki świąteczne
 • kuleczki do kąpieli
 • foremki, stempelki do pieczenia ciastek,
 • tatuaże dla dzieci
 • dla dziewczynek mogą być spinki i gumki do włosów
 • balony do nadmuchania… i wiele innych.
 • Jeżeli macie jakiś prezent dla dziecka, który nie mieści się do małego pudełeczka, to proponuję schować ten prezent w mieszkaniu, a następnie ręcznie narysować mapkę i włożyć ją do kalendarzowego schowka. Dzieciaki będą musiały ją odczytać i udać się na poszukiwanie niespodzianki. Gwarantuję Wam, że będą miały przy tym wspaniałą zabawę i dużo pozytywnych emocji.
 • Tekst kolędy, pastorałki  może być świetnym pretekstem do wspólnego kolędowania, do wprowadzenia świątecznego nastroju w domu, a jeżeli dzieci jeszcze nie znają danej kolędy, to do nauczenia się jej.

Myślę, że skorzystacie z moich podpowiedzi i w fajny sposób spędzicie ten czas w oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia. Wszyscy lubimy to przytulne uczucie w powietrzu. Grudzień jest pełen radości i magii! Dzieci nie mogą się doczekać, aby zobaczyć prezenty pod choinką i (dosłownie) liczą dni, aby zobaczyć wszystkie prezenty Świętego Mikołaja.

Kalendarze adwentowe to dobry sposób na skrócenie tego oczekiwania. Dzieci odliczają każdy dzień, aby znaleźć się coraz bliżej tego magicznego czasu, więc emocje są również obecne w poprzednich tygodniach!

Mogą cię zainteresować...