Kreatywne druciki- pomysły na zabawę i ćwiczenie małej motoryki

Jest wiele fajnych okazji do różnych działań plastycznych z dziećmi, nie sądzicie?

Wspólne prace artystyczne z dziećmi są super rozrywką, zwłaszcza gdy zbliża się fajna okazja. W dzisiejszym wpisie wybrałam dla Was kilka pomysłów na prace związane z Dniem Chłopaka. Wszystkie z nich są zabawne, ciekawe i dzięki nim można spędzić w twórczy sposób chłodne, październikowe popołudnia. Można je także wykorzystać organizując imprezę np. urodzinową dla swoich dzieci lub przyjaciół. Do tych prac nie potrzeba dużo materiałów, za to dzieci będą miały sporo frajdy i na pewno zachwycą Was efekty ich działań. Wybierzcie jeden lub dwa projekty i bawcie się dobrze. Wszyscy wiemy, że miłość unosi się w powietrzu i dzięki niej patrzymy na świat przez różowe okulary. Czy istnieje lepszy sposób, aby pokazać marzycielski i romantyczny klimat na przykład kolorowymi i kwiatowymi sercami lub obdarowując tych których kochamy fajnymi kwiatkami w kształcie serca zrobionymi z kreatywnych drucików.

Zawsze mam dużo koralików, ponieważ zabawy w ich nawlekanie na druciki ( mogą być też wstążki, sznurek czy patyczki) jest jedną z ulubionych zabaw wszystkich dzieci. Tym razem koraliki zastąpiliśmy pociętymi na małe kawałeczki kolorowymi słomkami. Pracę zaczęliśmy od zakręcenia dwóch drucików ze sobą i uformowania z nich kwiatka w kształcie serca. Później nawlekaliśmy różowe, czerwone i białe słomki na łodyżki. Warto wiedzieć, że taka zabawa bardzo dobrze ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową, uczy precyzji i cierpliwości, dzieci doskonale się przy niej koncentrują. Dziecko ma także kontakt z różnymi materiałami, takimi jak plastikowe koraliki ze słomek i przyjemne w dotyku druciki dzięki którym mogą wyczarować najróżniejsze kształty i rzeczy. Dzięki tego typu zabawom dostarczamy dzieciom sporo bodźców dotykowych. Możemy także użyć małych koralików, które wymagają jeszcze bardziej precyzyjnych ruchów palców, chwytu pęsetkowego, zatem doskonale ćwiczą małą motorykę.

Jak sami widzicie, poza fajnym efektem wykonanych przez nas prac, możemy cieszyć się również pozytywnym wpływem tego typu zabaw na rozwój naszych dzieci. Najwięcej korzyści naszym najmłodszym przynosi nauka przez zabawę.

Mogą cię zainteresować...