Kreatywne zabawki z kartonowych pudełek

Nie wyrzucaj starych, zużytych pudełek kartonowych, użyj ich do wykreowania super zabawki dla swojego dziecka. Będzie to fajny sposób na spędzenie razem weekendu i wstęp do dalszych twórczych działań. Przekształć tekturowe pudełko w czarodziejski domek dla lalek, w kosmiczną bazę małego astronauty czy w tor wyścigowy mistrza formuły 1 🙂 Razem z dzieckiem możesz tworzyć, wymyślać, projektować takie dzieła korzystając z Waszej fantazji i wyobraźni.

Tektura jest fajnym materiałem, niezwykle wszechstronnym i bezpiecznym dla dzieci do zabawy. Ponadto takie samodzielnie wykonywane tekturowe zabawki są tanie, oszczędne, a często łatwiejsze do zrobienia niż się Wam wydaje. Jeśli nie wierzycie, zobaczcie co zaprojektowały dzieci na zajęciach . Do wykonania naszego dzieła wykorzystałam zużyte, papierowe opakowania po chusteczkach higienicznych. Wspólnie wpadliśmy na super pomysł zrobienia z nich zębatych stworków.

Oprócz pudełek potrzebowaliśmy także papieru kolorowego i ozdobnego, opakowań po jajkach, z których powstały oczy naszych stworków. Niezbędne były także farby i flamastry. Dzieci według własnego uznania ozdabiały, malowały swoje dzieła. Efekt naszej pracy był rewelacyjny. Powstały super kolorowe, śmieszno-straszne potworki, które możecie podziwiać na naszych zdjęciach.

dadalo_potwory_x11 dadalo_potwory_x10 dadalo_potwory_x12 dadalo_potwory_x08 dadalo_potwory_x09 dadalo_potwory_x07 dadalo_potwory_x06 dadalo_potwory_x05 dadalo_potwory_x04 dadalo_potwory_x03 dadalo_potwory_x02 dadalo_potwory_x01

Mogą cię zainteresować...