Kubistyczne portrety- sztuka bliżej dzieci

Jeśli Twoje dziecko jest ciekawe świata, pochłania z radością nową wiedzę, nie boi się wyzwań a ponadto lubi zabawy plastyczne koniecznie zajrzyj i przeczytaj mój dzisiejszy wpis. Kto lubi matematykę polubi i kubizm. Ale czym właściwie jest kubizm? Jest to kierunek w sztuce, który powstał we Francji na początku XX wieku. Zapoczątkował go genialny artysta Pablo Picasso z Georgem Braque. Nazwa „kubizm” nawiązuje do łacińskiego słowa „cubus”, co oznacza sześcian.

Ten styl w malarstwie polega na tworzeniu obrazów, rysunków złożonych z sześcianów, kul, walców, stożków i innych figur geometrycznych. Obrazy kubistyczne wyglądają tak, jakby ktoś pociął je na kawałki, a potem złożył na nowo. Czasem przypominają roztrzaskane na drobne kawałki lustro.

Na naszych zajęciach za pomocą figur geometrycznych stworzyliśmy piękne portrety i autoportrety. Ciekawe, nos z trójkąta a może z kwadratu. Efekt naszych działań okazał się fenomenalny. Ciekawym pomysłem było także narysowanie własnej lub innej twarzy na kartonie. Kolejnym etapem naszej pracy było pocięcie kartek na kawałki, a następnie składanie ich na kolorowym papierze. Najciekawszym momentem naszego działania, który cieszył się największą popularnością wśród dzieci było złożenie kubistycznych puzzli w jedną całość, która  utworzyła „NOWĄ TWARZ”.

dadalo_kubizm2dadalo_kubizm3dadalo_kubizm4dadalo_kubizm5

dadalo_maj_1dadalo_maj_2dadalo_kubizm_a2dadalo_kubizm_a1dadalo_kubizm_a3dadalo_kubizm_a4dadalo_kubizm_a5dadalo_kubizm_a7dadalo_kubizm_a8Dzięki mojemu cyklowi „Sztuka bliżej dzieci” chciałabym w fajny i dostępny dla dzieci sposób przekazać wiedzę na temat ciekawych nurtów w sztuce, a przy tym działać twórczo. Chciałabym aby raz w miesiącu dzieci poznawały  inny kierunek w sztuce. Podczas tych zajęć teoria łączy się z praktyką, co pozwala uczestnikom rozwijać twórczą wyobraźnię.Tworząc w stylu kubistycznym uczymy się poprzez super zabawę.

Mogą cię zainteresować...