Sztuka wyszywania nitką DIY- walentynkowe serca

Tkaniny nie są jedynymi materiałami nadającymi się do wyszywania. Igły i nitki możesz użyć przy tworzeniu wspaniałych wzorów na papierze lub kartonie. W dzisiejszym wpisie chciałabym zaprezentować Wam super kreatywną sztukę wyszywania włóczką. Dzięki temu projektowi dzieci nauczą się podstawowej techniki wyszywania na papierze. Oto zabawa w wyszywanie serc kolorowymi włóczkami, nitkami dzięki której dzieci rozwiną swoje umiejętności motoryczne jak również aktywność związaną z szyciem. Przed wykonaniem tej pracy należy upewnić się czy dzieci umieją posługiwać się igłą i nadzorować je przy tej pracy. Ja dla większego bezpieczeństwa użyłam igieł plastikowych.

Materiały :

  • kolorowe włóczki, kordonek, nitki;
  • papierowy talerzyk, tekturka;
  • duże igły;
  • szablon serca;
  • farby, mazaki.

Instrukcja wykonania:

Krok 1. Odrysuj na talerzyku papierowym lub tekturce szablon serca i wytnij go.

Krok 2. Igłą wydziurkuj kształt serca.

Krok 3. Przez otwory w talerzyku przewijaj kolorowe włóczki w różnych kierunkach. Poodcinaj końcówki i zawiąż je. Farbami lub mazakami ozdób talerzyk dookoła serca. GOTOWE!

Dla urozmaicenia można wyszywać różne kształty np. kwiatka lub inicjały dziecka. Można spróbować nakładać na nić kolorowe koraliki i robić zygzakowate wzory. Nitki mogą także posłużyć nam do ozdobnego obszycia krawędzi kartek pocztowych lub listów- pamiętać tylko trzeba, aby używać wystarczająco grubego papieru, który się nie rozerwie.

Wyszywanki na papierze to super robótka ręczna zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci. Te małe dzieła sztuki mogą być także idealnym dodatkiem lub ozdobą ich pokoi czy biurek.

Mogą cię zainteresować...