Wielkanocne wariacje- zabawy z origami

Wielkanocne kury-origami, wykonane z kolorowego papieru- są łatwe do zrobienia i nadają się do każdego świątecznego wystroju. Wspólnie z dziećmi wyhodowaliśmy całą zgraję wielkanocnych kur. Chcecie z kawałka papieru wyczarować coś fajnego, zobaczcie Nasze prace 🙂Kolorowe, wielkanocne kury mogą być świetną świąteczną dekoracją. Można je zawiesić na oknie, postawić na stole obok wielkanocnego koszyczka i bazi czy umocować na patyczku i udekorować kwiatka w doniczce. Na dzisiejszych zajęciach wykorzystaliśmy technikę składania papieru zwaną origami. Pochodzi ona z Chin, rozwinęła się  w Japonii i dlatego uważa się ją za tradycyjną sztukę japońską.
Praktyka origami powstała ok. roku 700. Pierwotnie z papieru tworzono dekoracje na ceremonie religijne, jednak z biegiem czasu zaczęto przyozdabiać również domy. Chciałabym napisać kilka słów na temat roli, jaką pełni origami w rozwoju dziecka.

  • Origami uczy logicznego myślenia, systematyczności, dokładności i precyzji manualnej, rozwija wyobraźnię przestrzenną, zdolności twórcze; jest mądrym i głęboko wychowawczym zajęciem.
  • Zajęcia z wykorzystaniem sztuki Origami pokazują, że z kawałka papieru można „wyczarować” piękne kształty, formy i gotowe elementy, odzwierciedlające rzeczywisty obraz. Wykonane dzieło można dotknąć, wziąć do ręki, przekładać, obracać i modelować, wprawić w ruch.

dadalo_wielkanocne_kuraki01

 

dadalo_zajace_wielkanocne_01

 

dadalo_zajace_wielkanocne_02

 

Mogą cię zainteresować...