Wiosna kwitnie wkoło- kwiatowe inspiracje

U Nas na zajęciach zapachniało już wiosną. Ogrody i łąki pełne kolorowych tulipanów i żółtych żonkili…chcecie to zobaczyć, czytajcie dalej. W dzisiejszym wpisie chciałabym podzielić się z Wami moimi pomysłami na wiosenne prace. Wszystkie zaprezentowane dzieła są efektem recyklingu, czyli wykorzystania zużytych materiałów i nadania im nowego znaczenia.

Ogródek pełen kolorowych tulipanów

Pierwszy mój pomysł to ogródek z płotkiem z tektury, a w nim tulipany malowane farbami przy użyciu wyciętego wcześniej przeze mnie szablonu. Super efekt!!!

dadalo_kwiatek_02 dadalo_kwiatek_06

 

 

 

 

Wiosenna łąka

Fajnym projektem są tulipany wykonane stempelkami- widelcami, a także te z papieru techniką origami. Taką wiosenną łąkę można także ozdobić efektownymi, papierowymi żonkilami na słomce.

dadalo_kwiatek_01

 

 

 

 

Bukiet kolorowych kwiatów

Do tej pracy wykorzystaliśmy opakowania po jajkach i kolorowe guziki. Dzięki temu powstały piękne, przestrzenne bukiety wiosennych kwiatów.

Prowadząc zajęcia recyklingowe pobudzam kreatywność dzieci, ale przede wszystkim staram się pokazać, że bycie przyjaznym środowisku może być świetną zabawą. Tego Wam wszystkim życzę!

dadalo_kwiatek_05 dadalo_kwiatek_04 dadalo_guziczkidadalo_kwiatek_03

 

 

Mogą cię zainteresować...