Jak pracujemy z dziećmi

Pracownia Dadalo pomaga dzieciom rozwinąć ich zdolności motoryczne, kreatywność, odkryć w sobie pasję i urealnić swoje najbardziej fantastyczne pomysły.

Szczególną uwagę przywiązujemy do:

  • Podstawowej edukacji z zakresu historii sztuki i kultury
  • Pobudzania wyobraźni i kreatywności dziecka
  • Prezentacji różnorodnych technik, stylów i materiałów plastycznych
  • Dobrej zabawy i integracji dzieci

Jak działamy

Pracownia Dadalo oferuje proces działania i uczenia się, gdzie nie ma podziału na pomysły „dobre” i „złe”. Program zajęć skonstruowany jest tak, aby w ciekawy sposób łączyć ze sobą naukę, technologię, sztukę i tradycję.

Oferujemy zajęcia w kameralnych grupach. Dla uczniów od 6-12 lat i młodszych. Zajęcia i warsztaty realizujemy w Łodzi w szkołach podstawowych (wymagana grupa minimum 6 dzieci) – proszę skorzystać z formularza kontaktowego, aby zapytać o zajęcia w szkole.

oferta warsztatów dla dzieci dadalo

Bloki tematyczne naszych warsztatów:

Kreatywne dziecko

Jeśli Twoje dziecko jest otwarte na działania plastyczne, lubi nowe wyzwania i jest łowcą niesamowitych wrażeń, to pracownia kreatywna Dadalo jest miejscem odpowiednim dla rozwoju dziecka.

Warsztaty prowadzone są tak, że dziecko przy odrobinie wyobraźni i fantazji stanie się autorem wyjątkowych dzieł. Aby uatrakcyjnić zajęcia uczestnicy będą uczyć się poprzez zabawę i poznawać ciekawych twórców sztuki współczesnej.

oferta_dadalo03
Czytaj dalej

oferta_dadalo02

Sztuka bliżej dziecka

Maluj, rysuj, naklejaj, wycinaj! Zrób kubistyczny portret w stylu Picassa, wykonaj organiczny kolaż w stylu Matisse. Stwórz własnego pająka w stylu Louise Bourgeois. Dorysuj uśmiech Mona Lizie. Z odcisków palców zrób stworki i zabierz linię na spacer. Uruchom swoją wyobraźnię i przekonaj się, że sztuka może być świetną zabawą i przygodą.

Czytaj dalej

Nauka przez zabawę – Twórcze myślenie

Twórcze myślenie, wysoka samoocena, zdolność współpracy, inteligencja emocjonalna to umiejętności, które pozwolą Twojemu dziecku wyróżniać się i skutecznie reagować na wyzwania współczesnego świata. Rozwój właśnie tych obszarów wspieramy podczas zajęć Twórczego myślenia.

oferta_dadalo01
Czytaj dalej