Warsztaty kreatywne dla dzieci

Uczestnicy warsztatów kreatywnych mają możliwość zrealizowania swoich najbardziej fantastycznych pomysłów tworząc niepowtarzalne „dzieła sztuki”. Umożliwi im to szeroka paleta technik, metod plastycznych, które poznają i będą w ich obszarze działać. Techniki plastyczne dobierane są do wieku i możliwości uczestników.

Wybrane działania z naszych warsztatów:

STAIN ART – czy można malować bez użycia pędzla? Tak to możliwe! Podczas warsztatów będziemy tworzyć fantastyczne dzieła z kleksów, kropek, stempli i pieczątek.

COLLAGE (kolaż) – technika artystyczna polegająca na tworzeniu kompozycji z różnych materiałów i tworzyw, np. gazet, tkanin, fotografii. Podczas warsztatów będziemy tworzyć prace, które dadzą niespodziewane efekty.

MAGNETYCZNE FANTAZJE – jaką pamiątkę przywozimy z wakacji najczęściej? Magnes! Dadalo zaprasza do tworzenia unikatowych, autorskich magnesów inspirowanych tylko i wyłącznie wyobraźnią uczestników.

FABRYKA ZABAWEK – większość dzieci lubi zabawę w teatrzyk, wymyślanie historyjek, odgrywanie ról. Dadalo zaprasza do wspólnego tworzenia kolorowych kukiełek, pacynek, które pomogą dzieciom przedstawiać świat ukryty w ich wyobraźni. Na warsztatach będziemy również projektować i tworzyć własne zabawki (recycling i upcycling). Dzieci samodzielnie będą tworzyć m.in. gry planszowe, memory (gra rozwijająca pamięć), ozdoby filcowe.

MANIA-TKANIA – powrót do tradycji. Największą frajdę sprawia nam fakt, że sami możemy wykonać coś efektownego, co mogłoby nadawać się na prezent dla najbliższych. Takie zabawne i praktyczne drobiazgi będziemy wykonywać na warsztatach.

Przedstawione powyżej przykładowe działania nie wyczerpują katalogu naszych pomysłów i tego co możemy zapewnić Twojemu dziecku. Nasze materiały używane na zajęciach są nowatorskie i najwyższej jakości.